Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
11.11.2019
Trabzon’da Geleceğe Nefes Fidan Dikim Etkinliğine İlgi Büyük Oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan Türkiye genelinde 81 ilde, 2023 farklı lokasyonda eş zamanlı gerçekleştirilecek olan "Geleceğe Nefes" fidan dikim seferberliği kapsamında Trabzon’daki tören Trabzon Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirildi.
 
Törene Trabzon Valisi İsmail Ustoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon İl Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Trabzon Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz, Trabzon İlinde Bulunan Bölge Müdürleri, Milletvekilleri, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu başkanları,  Trabzon Orman İşletme Müdürü Savaş Ayvaz, Trabzon Orman Fidanlık Müdürü Faruk Aksu, Doğu Karadeniz Ormancılık Araştırma Müdürü Hülya Turna, Orman Bölge Müdürlüğü personeli, basın mensupları ve birçok vatandaş katıldı.
 
Törende konuşma yapan Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz Orman ve Çevre bilincine vurgu yaparken “Trabzon İlinde 35 farklı lokasyonda 100.000 fidan bu kampanya süresinde toprakla buluşturulacaktır. Tören alanı olan Trabzon Üniversitesi kampüsünde de 14 parselde 41 türde toplam 12.300 Adet fidan dikimi yapılacaktır.
         Yine Bölge Müdürlüğümüze bağlı, Gümüşhane ilinde 70.000, Bayburt ilinde 70.000, Rize ilinde 65.000 fidan olmak üzere Trabzon Orman Bölge Müdürlüğünce toplam 305.000 fidan toprakla buluşturulacaktır.
         Yapılacak olan bu “Geleceğe Nefes” etkinliği ile yanan alanlarla birlikte başta köy okulları ve köy yolları olmak üzere, okul bahçelerinden yol kenarlarına, kamusal alanlardan bozuk orman alanlarına, askeri birliklerden ibadethane ve sağlık kuruluşlarının bahçelerine kadar kısaca ağaçlandırma çalışması yapılabilecek bütün alanlarda gerçekleştirilecektir” dedi.
 
Protokol konuşmalarının ardından Vali İsmail Ustoğlu ve Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz beraberindekilerle birlikte; saat 11.11 de ilk fidanı dikerek Trabzon’da binlerce fidanın toprakla buluşması için start vermiş oldu.
 

Yazdır